FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kırşehir düğünleri ve orta oyunları
Kırşehir düğünleri ve orta oyunları

Kırşehir Folklor Eğitim Merkezi (KIFEM) tarafından düzenlenen, 'Dünden bugüne yöremiz töremiz' adlı program, çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

KIFEM tarafından 80 kişilik ekiple gerçekleştirilen ve Kırşehir düğünleri, gelenekleri, görenekleri, orta oyunları ve kız isteme adetlerinin sergilendiği geceye katılım yüksek oldu. Vali M. Lütfullah Bilgin, Belediye Başkanı Halim Çakır, Vali Yardımcıları, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Karagülü, daire müdürleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı gece, Kültür Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleşti. Kırşehir'in unutulmaya yüz tutan gelenek ve görenekleri ile düğünlerinin temsili olarak sergilendiği, 'Alagözlerden İsmail Ağa'nın Kızı Emine ile Koca Ağalardan Ahmet Usta'nın Oğlu Ali'nin Düğünü ' adlı gösteri, davetlilerden büyük alkış aldı.

Kırşehir düğünleri ve orta oyunları

Programın sonunda söz alan KIFEM Başkanı Hüseyin Cihangir, dernek olarak Kırşehir kültürünü yaşatmak için gayret gösterdiklerini ve kendilerine hem Vali M. Lütfullah Bilgin'in hem de Belediye Başkanı Halim Çakır'ın büyük destek verdiğini söyledi. Katkılarından dolayı daha sonra Cihangir tarafından Vali M. Lütfullah Bilgin ve Belediye Başkanı Halim Çakır'a plaket verildi. Emperyalizmin kültürel değerleri unutturmasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Vali Bilgin, "Kültürel değerlerimizin unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması için düzenlenen gösterilerden dolayı KIFEM ve ekibini kutluyorum. Değerlerimizi yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Kırşehir düğünleri ve orta oyunlarıBelediye Başkanı Halim Çakır da belediye olarak gelenek ve göreneklerin yaşatılması anlamında yapılacak tüm faaliyetlere destek vermeye hazır olduklarını kaydederek, "Bizi biz yapan bu değerlere sahip çıkmak asli görevimizdir. Yapılan gösteriler bizi alıp çocukluk yıllarımıza götürdü. Çok mutlu olduk ve güzel duygular yaşadık. KIFEM ve gösterilerde görev alan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Vali Bilgin ve Belediye Başkanı Çakır gösterilerde görev alan oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirirken, KIFEM Başkanı Hüseyin Cihangir tarafından da programın hazırlanmasına katkıda bulunan esnaf ve sanatkarlara plaketler verildi.

FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2008-05-21 23:16:05
heryerdenhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER