FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Sanatçı Musa Eroğlu'ndan göçerler dersi

Sanatçı Musa Eroğlu'ndan göçerler dersiMersin’in Mut İlçesi Mut Yüksek Okulu'nda Sanatçı Musa Eroğlu öğrenci ve izleyicilere göçerler hakkında bilgi verdi.

 

Mut Yüksek Okulu'nda yapılan göçerler dersine İlçe Kaymakamı Osman Yenidoğan, Belediye Başkanı Selahattin Arslan,davetli misafirler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Mut Yüksek Okulun düzenlediği Göçerler adlı programa konuk olan Sanatçı Musa Eroğlu izleyenlere ve öğrencilere örnek türkü çalıp söyleyerek bilgilendirdi. Memleketi olan Mut ilçesine gelen Sanatçı Musa Eroğlu, kendisinin de bir göçer olduğunu belirtti. Göçerler olan Sarıgeçili ve Karageçili olarak hayvanlarına taktıkları çanlarının kendilerine öz sesi olduğunu söyleyen Eroğlu çan seslerinden hangi göçer olduğu bilinir dedi. Önce anlatıp sonra türküleri örnek göstererek çalıp söyleyen Eroğlu kendisini dinlemeye gelen öğrencilerin alkışları ile takdir ettiler. Eroğlu yurt edinmeyi bizler insan olarak hayvanlardan öğrendik derken örnek olarak da 'hayvanlar bulundukları yere bir salgı salar ve orayı korurlar bizler insan olarak da yurt edindiğimiz yerlerin etrafını çevirir kendimize ait olduğunu belirtir ve koruruz' dedi.

 

Musa Eroğlu kendisinin Mut ilçesine bağlı Kuma Çukuru köyünün nüfusuna kayıtlı olduğunu ve kaydını asla da başka yere aldırmayacağını söyledi.
 

Mihriban türküsünü söyledikten sonra göçerler dersi sona erdi.

Sanatçı Musa Eroğlu'ndan göçerler dersiFaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2008-03-22 21:22:40
Hasan Çetin - heryerdenhaber / Mut

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER