FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Günde 80 ton yem üretiliyor
Günde 80 ton yem üretiliyorBor İlçesi Yeni Sanayi Sitesi Karşısında Köseoğlu Tarım Yem Şirketi tarafından yapılan ve bir süredir inşaatı devam eden, Bor-Yem Fabrikası yem üretimine başlayarak hizmete girdi. Fabrikanın tamamını kendi imkanları ile yapan Köseoğlu Tarım Yem Şirketi bölgeye yem fabrikası kazandırmış oldu. Saatte 10 ton üretim kapasitesi ile çalışan fabrika günde 80 ton yem üretimi gerçekleştiriyor. Bor Yem fabrikasında şimdilik 11 işçi istihdam ediliyor.

Köseoğlu Tarım Yem San.Tic.Ltd.Şti. ve Bor Yem Fabrikası Kurucusu Hamdi Yalçın Bor Yem fabrikasının şu anda fiili olarak üretime geçtiğini belirterek fabrika hakkında bilgiler verdi.

Hamdi Yalçın; “ Fabrikamız saatte 10 ton üretim kapasiteli olup günde 80 ton üretim yapmaktadır. Fabrikamız 2000 m2 kapalı ve 5000 m2 açık olmak üzere toplam 7000 m2 alan üzerine kurulmuştur. Fabrikamızda 5 işçi, 2 usta, 1 veteriner hekim, 1 ziraat mühendisi ve 1 pazarlamacı olmak üzere şu an için 11 kişi istihdam etmekteyiz. Süt ve Besi yemi olmak üzere 6 çeşit ürün üretmekteyiz. Bu ürünlerimiz sığır süt yemi 18 protein, sığır besi yemi 14 protein, toklu besi yemi, koyun süt yemi, kuzu yemi ve buzağı yemi’dir” şeklinde konuştu.

Fabrikada üretilen ürünlerin pazarlanması hakkında da bilgi veren Hamdi Yalçın, şunları söyledi: “Ürünlerimiz ilk etapta ilçe ve beldelerde bayilik oluşturularak, tarım kredi ve kooperatif birlikleri aracılığı ile satışları gerçekleştirilecek, zamanla çevre il ve ilçelere de satış yapmayı hedefliyoruz. Bu sayede ilçemiz merkez, kasaba ve köylerinde üreticilerimize ün ucuz ve en yakın yoldan ürünlerimizi ulaştırmış oluyoruz.
Fabrikamızda üretilen yemler, kalite ve standartlara uygun olarak tam otomatik makinelerimizde, otomatik dozajlama ve kontrol istemi ile el değmeden üretilmektedir. Ürünlerimizin hiç biri hayvan sağlığına zarar verecek maddeler ve hormon içermemektedir. Ürettiğimiz yemler bölgemize giren diğer yemlerden daha üstün, bunun yanında fiyat olarak da uygundur. Bizler bölgemizdeki hayvan üreticisi arkadaşlarımıza ürettiğimiz yemleri tavsiye ediyoruz. Denesinler karşılaştırsınlar kararı kendileri versinler.” 

Günde 80 ton yem üretiliyor 


FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2007-12-12 15:40:48
Alpaslan Düzgün - heryerdenhaber / Bor

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER