FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Çift renkli, çift tadlı elma
Çift renkli, çift tadlı elmaKonya'da, bir yarısı kırmızı, diğer yarısı yeşil renkli olan elma şaşırtıyor. Kırmızı yanı tatlı olan elmanın diğer yarısının ise ekşi olması dikkat çekiyor.

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Kurucuova beldesinde oturan Kasım Gümrah'ın elma bahçesinde bu yıl yetişen elmalar farklı renk ve tadıyla ilgi çekiyor. Hümmet Gümrah, kardeşinin 3 yıl önce aşılama yaptığı elma bahçesinde bu yıl yetişen bir ağaçta iki ayrı renk ve tatta elmalar yetiştiğini söyledi.

2 yıldır meyve vermeyen elma ağacında bu yıl sadece 4-5 adet elma görüldüğünü anlatan Gümrah, "Bu yıl az sayıda elma yetişen ağaçtaki ürünler bizi olduğu gibi görenleri de şaşkına çevirdi. Bu elmaların yarısı kırmızı, diğer yarısı ise yeşil rengi ile dikkat çekiyor. Kırmızı bölümü tatlı, yeşil bölümü ekşi olan elmanın 3 yıl önce ağabeyim tarafından yapılan göz aşısı sonucu bu şekilde yetişmeye başladığını düşünüyoruz. Çünkü, daha önce bu ağaçtan kırmızı rengi olan, tatlı elmalar alınıyordu" dedi.
Çift renkli, çift tadlı elmaÇift renkli, çift tadlı elma

FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2007-10-13 20:08:37
heryerdenhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER