FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Elazığı E Tipi Kapalı Cezaevi model cezaevi seçildi
Elazığı E Tipi Kapalı Cezaevi model cezaevi seçildiAdalet Bakanlığı ile AB Komisyonu işbirliğinde yürütülen "Yargının Modernizasyonu ve Cezaevleri Reform Projesi" kapsamında Elazığ ve Uşak E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu, "Model Ceza İnfaz Kurumu" olarak seçildi. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Behiç Şahin, kurumun fiziki durumunun tamamen modernize edildiğini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, model olarak seçilen cezaevinde, ceza infaz kurumu personeliyle mahkumların rehabilite edilmesine yönelik mesleki eğitim programlarının uygulamaya konulduğunu, kurumun fiziki durumunun tamamen modernize edildiğini kaydetti. Şahin, "Dünyadaki değişim ve gelişimlere paralel olarak ülkemizde de ceza infaz kurumları ve ceza infaz sistemimizde yapılan köklü mevzuat değişikliklerine bağlı olarak Bakanlık tarafından birtakım yeni projeler üretilerek uygulamaya konulmuştur. Bu projelerden en önemlisi, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi işbirliğiyle yürütülen yargının modernizasyonu ve cezaevleri projesidir. Bu proje kapsamında modern ceza infaz kurumu oluşması için Türkiye genelinde Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu model seçilmişlerdir. Ceza infaz kurumumuzda model olmaya yönelik gerek ceza infaz kurumu personelimizin eğitimi, ve gerek mahkumların rehabilite edilmesine yönelik mesleki eğitim programları uygulamaya konulmuş ve ayrıca kurumun fiziki durumu tamamıyla elden geçirilerek modernize edilmiştir" dedi.
Elazığı E Tipi Kapalı Cezaevi model cezaevi seçildi
Cezaevindeki iş atölyelerinde şu anda 8 iş kolunun açıldığı, 15'er kişilik gruplar halinde kursa katılanların ortalama 300 ila 500 saat eğitime tabi tutulduğu belirtilirken, iş atölyelerinde doğalgaz, biçki dikiş, elektrikçilik, kaynakçılık, cam ve kuaförlük kurslarının olduğu görüldü.


FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2007-01-16 15:16:41
heryerdenhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER